Biz Kimiz?

Merhaba Sevgili Dostlar ;

Merak eden olur diye kendimizi tanıtma ihtiyacı duyduk, malum o kadar bilgiyi kim yazıyor, nasıl yazıyor, niye yazıyor diye merak edebilirsiniz.

21 Eylül 2012’de ilk olarak sayfamızı açsak da, 2 günlük askıya alınma sürecinden sonra 23 Eylül 2012’de Facebook sayfamız, Astronomi ve Uzay Bilimi adıyla kuruldu. Kurucu kadroyla uzun zaman nasıl, nereden ve ne zaman başlayacağımızın planlarını yaptık. Önümüzde uzunca yol vardı ve daha fazla kitleye ulaşabilmek adın gece gündüz dur durak bilmeden çabaladık. Sonrasında bize videolarımızı paylaşabileceğimiz bir ortam ihtiyacı duyduğunu fark ettik ve Youtube kanalımızı kurduk. Tabi hesap sayısı artınca yönetici, editör ve moderatör ihtiyacımız da arttı. Sonrasında daha faza kitleye erişebilmek adına Twitter hesabımız kuruldu fakat hala bir şeylerin eksik olduğunu biliyorduk. Son olarak 28 Temmuz 2015’de Gokbilimi.net adı altında internet sitemizi oluşturduk ve yazılarımızı buraya taşıdık. Bu tarihten itibaren Astonomi ve Uzay Bilimi adı altında sürdürdüğümüz yayın hayatını Gokbilimi.Net ismiyle devam ettirme kararı aldık ve oluşumun 5. yılında tüm sosyal medya hesaplarımızın adını değiştirdik. Yaklaşık 5 yıldır çabaladığımız bu uğurda çok şey tecrübe ettik çok şey yaşadık. Kuruluşumuzdan bu yana gayemiz hiç değişmedi ve hala astronomiyi, daha doğrusu bilimi-bilgiyi halkımıza; daha doğrusu araştırmayan ve öğrenme isteği körelmiş olan halkımıza en basit, en sade ve en eğlenceli şekilde sunmaya çalışıyoruz.

Sloganımızda da belirttiğimiz üzere. Bilimin ışığıyla evrende kozmik yolculuk yapıyor ve sorulması gerekilen soruların cevaplarını sizlere ulaştırıyoruz. Daha da basitçe, göğün bilgisini yeryüzündeki akıllı canlılara sunuyoruz. Evrenin sınırlarında yaptığımız bu yolculukta bize eşlik eden herkese sonsuz teşekkür ederiz. Esen Kalın 🙂