Gokbilimi.Net Yazar Alımı

Göğün Bilimini Yeryüzüne Aktarıyoruz!

Gokbilimi.Net Yazar Alımı

Hey sen! Evet, şu anda bu yazıyı okuyan kişi.. Bizimle yazmak, yazar olmak ister misin? Fikirlerini ve bilgilerini binlerce insana ulaştırmak için senden sadece birkaç adet kritere uymanı istiyoruz. Eğer kriterlere uygunsan ve bizimle yazmak istiyorsan senin için bundan iyi fırsat yok!

YAZAR OLMAK İÇİN KRİTERLER

1-) Her şeyden Önce İmla: Eğer bizimle yazmak istiyorsan imla kurallarına dikkat etmek zorundasın. -da’ları -ki’leri ayrı yazmıyorsan sağ üstteki kırmızı çarpı işaretine basarak görüşmeyi sonlandırabilirsin :). Fakat biliyoruz ki sen bunların üstünden gelebilir ve yazılarını imla kurallarını hiçe saymadan yazabilirsin. Zaten herkes böyle yazmak zorundadır değil mi?

2-) Astronomi Bilgini Bize Göster: Başvurunu yapmadan önce bize herhangi bir konu hakkında bilgilendirici bir yazı yazmalısın. Biz de yazıyı kontrol ederek bir makaleyi nasıl yazdığını öğrenmiş oluyoruz. Yani sen 300 kelimelik bir yazının yarısını alıntılıyor musun, bu yazıları nasıl yazıyorsun, kendi görüşlerini nasıl belirtiyorsun, kaynaksız bir şekilde kafandan mı yazıyorsun; bunları bilmeliyiz.

3-) WordPress Hakkında Az Da Olsa Bilgi Sahibi Olmalısın: Malum, sitemizin tasarımı WordPress yazılımı ile oluşturuldu. Bu konuda sıfır bilgiliysen bir yazı hazırlaman senin için çok zor olur. Ancak sen bunu da biliyorsundur, zor değil :).

4-) Gelir Elde Edemezsin: Burası gönüllü bir ortam, yani burada bilimsel bir şekilde istediğin kadar yazı yazabilirsin fakat yarın bir gün bu yazılardan maddi hak iddia edemezsin, böyle bir düşüncen varsa hayallerini yıktığımız için üzgünüz. Fakat dur! Eğer bir gün site sahibi lotoyu tutturursa bundan sana da pay düşecektir. (Umutsuzca biz de bu durumu bekliyoruz)

5-) Çeviri mi Yapacaksın, Dikkat Et: İngilizcen yoksa çeviri sitelerinden yapacağın çeviriyle bize gelmeni istemeyiz. Çünkü yazdıklarından ne sen ne biz ne de okuyucu anlar. Üstüne üstelik burada bilimin dibine vurduğumuz için eğer orta düzey bir İngilizcen yoksa boşver o konuyu 🙂

6-) Boş Duranı Sevmiyoruz: Yanisi, sen eğer ayda bir yazı yazıp bir daha bizi görmeyeceksen sana yazar değil, katkıda bulunan abone hesabı açalım. (“Yazar olcem ben, sürekli yazcem” dersen yazar hesabı açarız, çünkü ikisi farklı şeyler.) Hem yazılarımızdan haberdar olursun, hem de Gokbilimi.Net‘te kaynattığımız çorbaya tuz eklemiş olursun fena mı olur? (Tamam, adın çok büyük bir mecrada geçmeyebilir ama insanlığa yaptığın katkıyı unutursak kalbimiz kurusun) 🙂

7-) Kendinizi Tanıtan Ufak Bir Yazı: Seni daha yakından tanımak zorundayız; kimsin, nesin, nerelisin gibi soruları cevaplandıracağın ufak bir yazıyı bizimle paylaşmalısın.

PEKİ YAZAR BAŞVURUSUNU NEREYE YAPACAĞIM?

Yazar Başvurularını Facebook Sayfamıza, Mail Adresimize (Uzay.evren.bilim@gmail.com) veya Üst Yöneticimize bildirebilirsin. Önce kendini tanıtıp (mümkünse word dosyası halinde) yazını bizimle paylaşırsan en geç 1 gün içerisinde değerlendirip geri dönüş yapacağız. Tüm bu işlemlerden sonra artık sen de Gokbilimi.Net yazarı olabilirsin. Gördüğün gibi çok da şey istemiyoruz senden, sağlıcakla kal! 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir