Plüto Vakti

Efendim bildiğiniz üzere Plüto, bu günlerde hala gündemde kalmayı başarabilmiş bir gök cismi. Şimdi Plüto Vakti nedir, ne işe yarar ondan bahsedelim.

Güneş ile Plüto arası aşağı yukarı 3 milyar mil, yani 5 milyar kilometre civarında. Güneş bu mesafeden Plüto’yu nasıl aydınlatıyor diye merak eden NASA böyle bir etkinlik gerçekleştirmiş. Etkinliğe göre buraya tıklayıp bulunduğunuz konumu girdikten sonra (veya haritada işaretledikten sonra) aşağıda Plüto Zamanınızı göreceksiniz. EĞER SİTEYE GİREMİYORSANIZ ADRESİNİZİ BİZE MESAJ OLARAK GÖNDERMENİZ YETERLİ OLACAKTIR.  Bu zamanlar genelde hava hafiften kararınca/aydınlanınca ortaya çıkıyor ve Plüto’nun Güneş’e bakan yüzü (öğle vakti) böyle aydınlanıyor. Ancak etkinlik bir kaç ay önce sona erdi.

Etkinlik oldukça ilginç ve katılım da gayet yüksekti. NASA’ya gönderilen fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz. Etkinliğe katılanların bazılarının fotoğrafları alınmış ve bu Plüto Mozaiğine yerleştirilmiştir.

Plüton Mozaiği
Plüton Mozaiği

Peki Yeni Bir Etkinlik Olacak Mı ?

Maalesef olmayacak ancak Gokbilimi.Net olarak biz de kendi çapımızda ufak bir etkinlik gerçekleştirmeyi düşündük. NASA yapar da biz yapmaz mıyız :). Zamanı öğrendikten sonra çektiğiniz fotoğrafları buraya tıklayıp paylaşabilirsiniz. Paylaşılan fotoğraflar sayfamızda/grubumuzda yayınlanacak ve yönetim kadromuzun seçtiği en iyi 2 fotoğraf (birisi sayfa, diğeri grubun) kapak fotoğrafı olacaktır. Başlangıç tarihi 23.12.15 bitiş tarihi 31.12.15 18:00. Herkese bol şans.

Hey, Bizi Facebook’ta Takip Eder misin!

antalya escort

Gokbilimi.Net'in kurucusu, üst yöneticisi ve aynı zamanda da big bossu. Sitesine aşık, yazıları herkesin anlayacağı biçimde açık, biraz da kaçık birisi. Herkesin tanısa seveceği klasik homo sapiens sapiens...