Uzaylı Otopsileri Ne Kadar Gerçek?

Göğün Bilimini Yeryüzüne Aktarıyoruz!

Uzaylı Otopsileri Ne Kadar Gerçek?

İnternetin her yerinde durmadan gezen ve herkesin en az bir kere izlediği uzaylı otopsilerini bilmeyen yoktur (varsa da videosu aşağıda). 1947 yılının temmuz ayında ABD’nin Roswell şehrinde meydana gelen olayda; Kenneth Arnold isimli kurtarış pilotu, görevini yaparken bir çiftliğe düşen uzaylı aracını görür. Emrindeki binbaşıya haber verir ve düşen cisim hemen 51. Bölge’ye gönderilir. Araçtan yaralı olarak kurtarılan ancak daha sonra vefat eden uzaylı kardeşimize aşağıdaki videoda da gördüğünüz gibi gizli bir şekilde askeriye tarafından otopsi yapılır. Bu durum, UFO’ların varlığını iddia eden birtakım insanlar adına en değerli kanıtlardan(!) birisidir ve her türlü ortamda bu video, UFO’ları doğal olarak saçmalık gören insanlara defalarca sunulur. Peki buraya kadar anlatılanlar gerçek midir, neyin nesidir?

Her şeyden önce eğer videoyu izlemediyseniz izlemeniz adına buraya Youtube videosunu paylaşıyoruz. Uyaralım! Video, birazdan kanıtlarla anlatacağımız gibi “kurgusal” bir video olsa da otopsi görüntüleri yer almaktadır. Bu nedenle 18 yaşının altındaki veya hassas görüntülerden rahatsız olan izleyicilerimizin videoyu izlememesini tavsiye ediyoruz.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=pukbzCC3cfQ[/embedyt]


Peki İşin Aslı Astarı Nedir?

1995 yılında FOX televizyonunda “Uzaylı Otopsisi: Kurgu veya Gerçek” adı altında bu görüntüler yayınlanmış ve bunun üzerine video üzerindeki araştırmalar artmış ve uzmanlar tarafından bazı tutarsızlıkları tespit edilmiştir. Ayrca 1995 yılında filmin yapımcısı ve bir prodüktör olan Ray Santilli tarafından olayın kurgusal olduğuna dair bir makale yazılmıştır ve Santilli, “uzaylı”nın özel efektle oluşturulduğunu açıklamıştır. Ayrıca şuradaki videoya da göz atarsanız tarihsel tutarsızlıklara dair kanıtları görebilirsiniz. (Video İngilizce ancak alt yazı ile otomatik çeviri yaparak dediklerinden üç aşağı beş yukarı bir şey anlayabilirsiniz)

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=PRu7elUAmiI[/embedyt]


Neyse, biraz da Santilli’nin neler dediğine değinelim: Santilli, filmin sanıldığı gibi askeri bir üstte değil de Londra Camden Town’da kayıt altına alındığını belirtiyor. Peki uzaylıdan çıkarılan o şeyler neydi? Organlar gerçek miydi? Evet. Santilli, organların kasaptan tavuk ve keçi gibi hayvanların organları kullanılarak oluşturulduğunu belirtmiş.


Bizim de aklımıza takılan birkaç şey var! Birincisi, daha 1900’lü yılların başında ortaya çıkan renkli video kaydetme özelliği, neden 1947’de Dünya’nın en önemli olayında kullanılmıyor ve onun yerine tabir-i caizse kıytırık bir kamera ve siyah beyaz renkler kullanılıyor? ABD hükumeti bunu neden akıl edemesin ki? Bunun en net açıklaması şu ol
abilir: O dönemlerde henüz yeni gelişen sinema efektleri hala net bir şekilde insanları etkileyemiyordu. Siyah-beyaz bir film, ufak tefek efekt hatalarını gözden kaçırmamızı sağlıyor ve sanki film ve oradaki uzaylı gerçekmiş gibi algılamamızı sağlıyordu. Bu da filmi çekenlerin işine gelen bir şey olduğu için siyah beyaz bir kayıt tüm görsel efekt hatalarını ortadan kaldırabilir!

 


Gelelim bir başka meseleye.. Dünya’ya taa ışık yılları öteden gelen canlılar, niçin bizden daha zayıf ve daha az gelişmiş oluyor? Neden bir başka UFO, düşen araçtaki arkadaşlarını kurtarmıyor? Bu gibi sorular, mantıklı bir cevap bulamadığından ötürü video hakkındaki şüpheleri haliyle arttırıyor. Yani ilk başta izlerken bile gerçek olup olmadığını aşağı yukarı kestirebiliyorsunuz. Peki körü körüne bu videoya inanan binlerce insana ne demeli? Gerçekten bilemiyoruz..

Eğer ilgilisiyseniz ve yeteri kadar İngilizce biliyorsanız Santilli ile gerçekleştirilen röportaja ve konu hakkında yapılan analizlere buradan ve buradan ulaşabilirsiniz. Ana hatlarıyla yukarıda açıkladığımız bu video, dediğimiz gibi gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu da uzaylı dostumuz Paul’dan size mesaj

Uzaylı Paul

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir